خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ملل متحد به جوان افغان (ننگيالى اتل) جايزۀ "شجاعت" داد

ملل متحد به جوان افغان (ننگيالى اتل) جايزۀ "شجاعت" داد

Sep 25, 2014 - 14:09

کابل (پژواک، ٣ ميزان ٩٣): در جمع جوانان شجاع جهان؛ امسال جايزۀ شجاعت به جوان ٢٦ سالۀ افغان (ننگيالى اتل) به علت تلاش هاى او در بخش تعليم دختران، از سوى ملل متحد اعطا شد.

اين جوايز، طى هفتۀ جارى در اسامبلۀ جوانان ملل متحد در شهر نيويارک، از سوى  گراساماشيل همسر نيليسن منديلا، گردن براون صدراعظم اسبق انگلستان و يکتعداد رهبران ديگر جهان؛ به پنج جوان شامل ننگيال اتل از افغانستان، و جوانانى از سوماليا، هندوستان، سيرالئون و پاکستان داده شد.

ننگيالى اتل، طى مصاحبۀ اختصاصى با آژانس خبرى پژاک گفت که به دست آوردن اين جايزه، براى وى يک خواب بود. موصوف افزود: "هيچ وقت اين خواب را نديده بودم؛ اما در اثر کوشش هاى شديد، گاهگاهى فکر ميکردم که امکان دارد پيشرفت کنم."

اتل افزود که آرزوى روزى را دارد که جوانان دهاتى، به جاى تفنگ براى به دست آوردن مدال ها و جوايز جهانى تلاش نمايند.

وى گفت: "هدف ويژه ام اين است که تمام انرژى خود را براى پيشرفت تعليم خواهران در افغانستان به مصرف برسانم."

صفحۀ رسمى سفارت امريکا در کابل نيز نوشته است که اين جايزه، همه ساله به محصلين ممتاز و شجاع داده ميشود و اين جايزه، امسال به يک جوان افغان (ننگيالى اتل) به علت کوشش ها  و حمايت هاى او از تعليم دختران در افغانستان داده شده است.

ننگيالى اتل، باشندۀ قريه دورافتادۀ شيخ ياسين ولسوالى چک ولايت ميدان وردک است که دوره ليسۀ خود را در ليسۀ عمر فاروق آن منطقه و ليسانس خود را از بخش انگليسى پوهنتون تعليم و تربيۀ کابل اخذ کرده و بعداً جهت تحصيلات ماسترى، به امريکا رفته است.

 موصوف بعد از تلاش هاى مکرر، توانست از طريق پروسۀ بورس فلبرايټ، موفق شود که براى تحصيلات ماسترى در بخش منابع بشرى، به پوهنتون گولدين گيت در ايالات متحدۀ امريکا پذيرفته شود؛ اما وى علاوه بر اين به اساس روابط کارى، مصروف تحقيقات در پوهنتون برکلى ايالت کليفورنيا ميباشد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement