خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حشرعمومی برای پاک کاری شهر هرات انجام شد

حشرعمومی برای پاک کاری شهر هرات انجام شد

Mar 16, 2016 - 14:57

شهرهرات (پژواک،٢٦حوت٩٤): شاروالی، رياست محیط زیست و باشندگان ولايت هرات بخاطر فرارسیدن سال نو، براى پاک کارى شهر هرات حشر عمومى کردند.

فرهاد نیایش شاروالی هرات گفت که این حشر عمومی، امروز ٢٦حوت به همکاری شماری از جوانان رضاکار، فعالان مدنی وبرخی از شهروندان در ١٥ نواحی شهر هرات آغاز گردیده است.

وی افزود شمار اين افراد که دراین حشر عمومی اشتراک دارند، به ١٥٠٠ تن می رسد که در طی سه روز، تمام ١٥ ناحیۀ شهر هرات را از وجود کثافات وزباله ها پاک می کنند.

نیایش گفت: "علت اساسی کمپاین امروز این است که ما در سال ١٣٩٥ با یک فرهنگ خوب دربخش پاک کاری وتنظیف شهر شروع کنیم وهمشهریان را تشویق کنیم که در پاکی  شهر سهم بگیرند، که هرات در سطح افغانستان یک ريکارد بهتری داشته باشد ."

نیایش افزود که تصمیم دارند در سال آينده بیشتر مناطق شهر هرات  را، به بخش خصوصی به اجاره دهند تا شهر از وجود زباله ها همیشه پاک باشد.

موصوف اظهار داشت: "بخاطر مسایل امنیتی، بعضی از نهاد های امنیتی اجازه ندادند که زباله دانی ها در شهر نصب گردد؛ به همین خاطر میخواهیم که با یک میکانیزم بهتر از طریق بخش خصوصی از سال آينده این کار را پیش ببریم."

در همین حال نصیراحمد فضلی رییس محیط زیست هرات گفت که این برنامه، می تواند فرهنگ پاک کاری در شهر هرات را نهادینه سازد و مردم را وادار کند تا شهر خود را هم مانند خانه های شان پاک نگهدارند.

به گفته وى، در این حشر عمومی برعلاوه پاک کاری شهر هرات، سبب جلوگیری از آلودگی هوای هرات نيز می گردد.

وی افزود که در این مدت، سه روز تمام ساحات هرات از وجود زباله ها پاک کاری می گردد.

دراین حال، شماری از جوانان رضا کاری که دراین حشر عمومی  حضور داشتند می گویند که مسوولیت هر شهروند است که در حفظ ونگهداری شهر از وجود کثافات وزباله ها سهم بگیرند.

 لیلا امیری یک تن از رضاکاران که در اين حشر عمومی حضور داشت به پژواک گفت: "از همه خانواده ها می خواهیم که کثافات شان را در بیرون از منزل نریزند و زباله هارا به موترهای شهرداری بدهند تا محیط زیست ما از آلودگی وکثافات پاک بماند."

حفیظه عظیمی یک دیگر از جوانان رضاکار به پژواک گفت: "من بخاطریکه مسوولیت انسانی خود را ادا کرده باشم، آمدم ودر حشر عمومی در کنار برادرانم اشتراک کردم واین مسوولیت هر فرد در مقابل حفاظت از محیط زیست است.

این حشر عمومی درحالی راه اندازی شده است که چهار روز دیگر به آغاز سال نو مانده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement