خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حملات امسال در کابل ١٢٨٥ تن کشته و مجروح گرديدند

در حملات امسال در کابل ١٢٨٥ تن کشته و مجروح گرديدند

Sep 06, 2016 - 16:37

 شهرکابل (پژواک، ١٦ سنبله ٩٥): با کشته و مجروح شدن ١٤٨ تن ديگر در حملات جديد در شهر کابل، تعداد تلفات و جراحات ٢٥ حملۀ سال جارى ميلادى در پايتخت به ١٢٨٥ تن رسيد، که شامل ٣٢٨ کشته و ٩٥٧ زخمى مى شوند.

روز گذشته، يک انفجار و يک حملۀ انتحارى در مربوطات حوزۀ دوم شهر کابل در مقابل وزارت دفاع ملى صورت گرفت و مقامات گفته اند که علاوه بر مهاجمين، ٣٥ تن در آن کشته و حدود صد تن ديگر جراحت برداشته اند.

طالبان مسلح، مسووليت اين حمله را برعهده گرفته اند.

همچنان شب گذشته، چهار مهاجم انتحارى بر ساختمان موسسۀ بين المللى خيريۀ پاملرنه در مربوطات حوزۀ چهارم شهر کابل حمله نموده که به گفتۀ مقامات، در نتيجۀ آن علاوه بر مهاجمان، يک فرد ملکى کشته و شش تن ديگر جراحت برداشته اند، مسووليت اين حمله را تاکنون کسى بر عهده نگرفته است.

گزارش هاى آژانس خبرى پژواک نشان ميدهد که اين حمله، ٢٥مين حمله است که در کابل صورت مى گيرد.

براساس گزارشها؛ طی سال روان میلادی قبل از دو حملۀ اخیر؛ در ٢٣ حملۀ مسلحانه، انتحاری و انفجار ماین ها و حملات جاده ای؛ ٢٨٦ تن کشته شده و ٨٥١ تن دیگر جراحت برداشته اند.

از جمع ٢٥ حملۀ مذکور، ١٥ حملۀ آن، انتحارى بوده است.

گزارش ها نشان ميدهد که ٨١ درصد قربانيان حملات مذکور، در حملات انتحارى کشته شده اند.

قابل ذکر است که از جمع حملات مذکور، سه حمله خيلى خونين بوده و در مجموع ٦٢ درصد تلفات و جراحات، ناشى از اين سه حملۀ انتحارى مى باشد.

از جمع سه حملۀ مذکور؛ بزرگترين آن، حمله بر رياست محافظت رجال برجسته بود که به تاريخ اول ثور انجام شد و طى آن ٦٤ تن کشته و ٣٤٧تن ديگر جراحت برداشته اند.

بعداً حمله بر جنبش روشنايى در چهار راهى دهمزنگ، به تاريخ دوم اسد صورت گرفت که تلفات و جراحات بيشترى را به بارآورد.

در اين حمله ٨١ تن کشته  شده و ٢٣١ تن ديگر جراحت برداشته اند.

همچنان به تاريخ ده سرطان؛ حمله برکاروان فارغين اکادمى پوليس ميدان وردک در منطقۀ کمپنى از مربوطات حوزۀ پنجم شهر کابل، سومين حملۀ بزرگ بود که طى آن ٣٧ تن کشته شدند و ٤٠ تن ديگر جراحت برداشته اند.

گروه داعش، مسووليت حملۀ دهمزنگ را بر عهده گرفت؛ اما مسووليت ساير حملات بزرگ را طالبان مسلح برعهده گرفته اند؛ و در ٢٣ حملۀ مذکور، حملاتى نيز وجود دارد که مسووليت آن را کسى بر عهده نگرفته است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement