خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

انسداد راه، مردم ولسوالی ازره را با مشکل مواجه کرده است

انسداد راه، مردم ولسوالی ازره را با مشکل مواجه کرده است

Oct 26, 2016 - 20:40

پل علم (پژواک، ٥عقرب ٩٥): مسؤلین محلی در ولسوالى ازرۀ لوگر مى گويند که از دو ماه بدينسو طالبان مسلح راه مواصلاتى اين ولسوالى را مسدود کرده که در نتيجه آن مردم با مشکلات زيادی مواجه شده اند

حميدالله حميد، ولسوال ازره در مصاحبه با آژانس خبرى پژواک گفت که طالبان همه راه هاى مواصلاتى اين ولسوالى را بسته اند که از اثر آن مامورين ملکى و نظامى نمی توانند از طريق زمين به مرکز ولايت رفت و آمد کنند.

وی گفت:" ما صرف مرکز ولسوالى ازره را دراختيار داريم باقى همه مناطق و راه ها در دست طالبان است و از حدود دو ماه بدينسو طالبان راه دوم به ولسوالى را نيز مسدود کرده و ما در محاصره هستیم."

به گفته ولسوال، اداره محلی براى محافظت ولسوالى مهمات و تجهيزات دراختيار دارد اما مهم است که راه هاى ولسوالى دوباره باز شوند.

عبدالولى وکيل، عضو شوراى ولايتى لوگر و باشنده ولسوالى ازره به پژواک گفت که راه هاى عمده ولسوالى  به روى مامورين ملکى و نظامى بسته شده است.

اما وی گفت:" مردم عادى هم از طريق ولسوالى حصارک ننگرهار به کابل و پل علم مرکز ولايت رفت و آمد مى کنند."

به گفته وکيل، اگر دراين ولسوالى مردم با حکومت همکارى نمى کردند اين ولسوالى سقوط می کرد.

وی افزود:" اکنون بايد حکومت اين راه ها را به روى مردم باز کند تا مردم از مشکلات کنونی رهايى يابند."

به گفته این عضو شورای ولایتی، بر اثر مسدود شدن راه هاى مواصلاتى، قيم مواد خوراکى وغيرخوراکى افزایش یافته است.

خبرنگار پژواک تلاش کرد تا در این مورد با باشندگان این ولسوالی  نيز گفتگو کند اما دراين ولسوالى تنها شبکه  مخابراتى سلام فعال است که آن هم گاهی وقت کار می کند.

سمونوال محمدجان عابد مديرمبارزه با جرايم جنايى قوماندانى امنيه لوگر  به پژواک گفت که ازمدتى بدينسو راه ولسوالى ازره بسته شده است.

وى گفت :" ما اکمالات خود را به این ولسوالی انجام داده ايم اما زماني که ما تصميم رفتن به ازره را داشته باشيم درقطارهای امنیتی مى رويم اما منسوبين امنيتى نمی توانند به تنهايى رفت و آمد در این مسیر رفت و آمد کنند."

عابد گفت که به اساس يک برنامه منظم و به موقع براى گشايش راه هاى اين ولسوالى اقدام خواهند کرد.

قابل یاد آوری است که راه عمومى ولسوالى ازره، از ١٤ سال بدينسو با پل علم مرکزاين ولايت مسدود مى باشد.

 اما در این اواخر براى ولسوالى ازره، از ولسوالى خاکجبارولايت کابل يک راه جدید ایجاد شده است که این راه نیز درحال حاضر از سوی طالبان مسدود شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement