خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت مخابرات از آمادگی برای عرضۀ اینترنت نسل چهارم خبر داد

وزارت مخابرات از آمادگی برای عرضۀ اینترنت نسل چهارم خبر داد

Feb 22, 2017 - 19:09

کابل(پژواک، ٤ حوت ٩٥): وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می گوید که شرایط برای عرضۀ خدمات اینترنتی نسل چهارم (4G) در کشور فراهم شده است و شرکت های مخابراتی، می توانند درخواست های خود را به این وزارت ارایه کنند.

احمدشاه سادات سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امروز در یک نشست خبری در کابل، از آغاز روند عملی شدن پروژۀ خدمات اینترنتی نسل چهارم در کشور خبرداد.

وی گفت که شرکت های مخابراتی، می توانند درخواست های خود را در این زمینه به اداره تنظیم خدمات مخابراتی(اترا) بسپارند و بخاطر عرضۀ اینترنت (4G) به مشتریان خود  جواز دریافت کنند.

به گفته سادات، مردم می توانند با استفاده از خدمات اینترنتی نسل چهارم، سرعت اینترنت خود را تا ۱۰ برابر افزایش دهند.

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی خاطرنشان کرد که هزینۀ استفاده از این خدمات نسبت به نسل سوم (3G) بیشتر است.

وی افزود که دولت افغانستان به منظور ارایه بهتر خدمات نسل چهارم؛ با کشورهای پاکستان، ایران، ترکمنستان و ازبکستان تفاهمنامه امضا کرده است.

محمد نجیب عزیزی رئیس اداره تنظیم خدمات مخابراتی ماه گذشته گفته بود که شمار مشترکین اینترنت در افغانستان، به چهار میلیون تن رسیده است و انتظار می رود که در پنج سال آینده، به ۱۵ میلیون افزایش یابد.

در حال حاضر، افزون بر شرکت‌های دولتی، چهار شرکت خصوصی مخابراتی از جمله افغان بی‌سیم، اتصالات، ام تی ان و روشن، در کشور فعالیت دارد و این شرکت‌ها در کنار عرضۀ خدمات تيليفون‌های مبایل، خدمات اینترنتی (3G)هم عرضه می‌کنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement