خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمبود زباله دانی و استفادۀ نادرست از آن در هرات مشکلات ايجاد کرده است

کمبود زباله دانی و استفادۀ نادرست از آن در هرات مشکلات ايجاد کرده است

May 17, 2017 - 14:49

هرات (پژواک،٢٧ثور٩٦): کمبود زباله دانی در بخش‌های گوناگون شهرهرات و عدم استفادۀ درست از آنها توسط شهروندان، سبب آلودگی محیط زیست و بروز امراض به مردم می گردد.

شماری از شهروندان هرات می گویند که از یک سو زباله دانی در بیشتر بخش‌های شهر وجود ندارد و از سوی دیگر، در برخی از بخش های شهر که زباله دانی موجود بوده، از آن به گونۀ درست استفاده نمی گردد و زباله ها در کنار آن انبارمى شود.

فقیراحمد از شهروندان هرات به پژواک گفت که هنوز هم شعار «شهرما خانۀ ما» دراین ولایت جا  نیفتاده و مردم، زباله های شان را در کنار جاده ها می اندازند.

وی افزود: "متاسفانه  دربرخی جاده‌ های شهر يکتعداد از باشنده ها کثافات را کنار سرک می اندازند که نه شاروالی آنها را جمع می کندو نه کس دیگری."

 اما فرید سروری یکی دیگر از شهروندان هرات، ازنبود زباله دانى ها دربرخى ازقسمت هاى شهرهرات شکايت کرد.

اوبه پژواک گفت که به علت نبود زباله دانی در گوشه و کنار شهر، مردم ناگزیراند که زباله های شان را درکنار جاده انبار کنند.

سرورى درادامه صحبت هايش افزود: "در خیلی از جاهای شهر، زباله دانی نیست و در جاهايی هم که موجود است، زباله دانی پُر میشود و شهرداری هر روز جمع آوری نمی کند."

غلام فاروق که درناحیه هشتم شهرهرات زندگى ميکند، از مسوولان محلی خواست که به هرگوشه وکنار شهر زباله دانی بگذارند و هر روز نیز این زباله دانی ها را خالی کنند.

فعالان مدنى درهرات نيزاين مشکل را نگران کننده مى دانند.

شفیق بهروزیان فعال مدنی درهرات گفت که در پاکی وصفایی شهر، هرفرد مسوول است و باید در این راستا همکاری کند.

او همچنان از مسوولین محلی خواست تا در راستای پاکی شهر و شهرنشینی، فرهنگ سازی کنند.

درهمین حال غلام رسول عظیمی آمر خدمات اجتماعی و فرهنگی شهرداری هرات گفت که در سال گذشته، این اداره ١٥٠٠ زباله دانی را در بخش های گوناگون شهر به ویژه اماکن تجارتی نصب نموده اند و در سال جاری نیز چندین زباله دانی دیگر در برخی ساحات شهر نصب خواهند کرد.

وی افزود: "به گونۀ کافی در بخش های مختلف شهر هرات زباله دانی وجود دارد؛ اما برخی از شهروندان هرات با فرهنگ شهرنشینی عادت نکرده اند و زباله های شان را کنار جاده انبار می کنند."

وی همچنان گفت که بدون همکاری شهروندان، شهر پاک نخواهد شد و باشندگان باید در راستای پاکی شهر با شهرداری همکار باشند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement