خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نقش پوليس زن در تامين امنيت در ننگرهار مؤثر است

زنان

آرشيف

فيچرها

آرشيف

نقش پوليس زن در تامين امنيت در ننگرهار مؤثر است

Jun 04, 2017 - 12:37

جلال آباد (پژواک، ١٤ جوزا ٩٦): مقامات امنيتى ننگرهار مى گويند که پوليس زن در اين ولايت، در عمليات تصفيوى و جنايى زياد، با پوليس مرد شانه به شانه اشتراک کرده و نقش مهم در بخش امنيت ايفا نموده اند.

اکنون در ترکيب پوليس ننگرهار، بيش از پنجاه زن فعاليت دارند که علاوه بر انجام وظايف در شهر و ولسوالى ها، در عمليات تصفيوى مناطق دوردست ولسوالى ها نيز اشتراک مى کنند.

شمارى از مقامات مى گويند که تعداد پوليس زن، تا پايان سال جارى بلند خواهد شد.

حضرت حسين مشرقيوال سخنگوى قوماندانى امنيۀ ننگرهار، به آژانس خبرى پژواک گفت که حضور پوليس زن در ننگرهار، در بخش تامين امنيت، جلوگيرى از خشونت عليه زنان و بررسى رويدادهاى جنايى مفيد تمام شده است.

مشرقيوال همچنان از زنانى که تعليم کرده اند، خواست که به صفوف پوليس يکجا شوند و در بخش تامين امنيت کمک نمايند.

سخنگوى قوماندانى امنيۀ ننگرهار همچنان افزود که گام هاى لازم به منظور سکونت در محل وظيفۀ پوليس زن برداشته شده و اطمينان داد که در جريان انجام وظيفه، با هيچ نوع مشکل مواجه نمى شود.

به گفتۀ مشرقيوال، در نشست هاى رهبرى خود به پوليس زن وقت داده که حقوق شان را بخواهند، به هيچ پوليس اجازه نمى دهد که عليه پوليس زن خشونت کند.

مقامات قوماندانى امنيۀ ننگرهار همچنان مى گويند که علاوه بر افزايش تعداد پوليس زن، در بخش بلند بردن سواد و سطح مسلکى آنان نيز تلاش نموده؛ تا مسلکى شوند و در اجراى امور خود به شکل خوب اقدام نمايند.

موصوف گفت براى آن عده پوليس زن که سواد ندارند، کورس هاى مختلف سوادآموزى ايجاد نموده اند.

در همين حال پوليس زن مستقر در ولايت ننگرهار، از رفتار پوليس مرد با آنها و وظايف خود ابراز  رضايت مى کنند و مى گويند افتخار دارند که به حيث پوليس زن ايفاى وظيفه مى کنند.

شکيبا که تلاشى مراجعين زنانه در دروازۀ دخولى قوماندانى امنيه را برعهده دارد، گفت افتخار دارد که وظيفۀ امنيت هموطنان خود را پيش مى برد.

يک پوليس ديگر که نخواست از او نام گرفته شود، به پژواک گفت که بدون کدام مشکل، علاوه بر شهر، در عمليات ولسوالى ها نيز اشتراک مى کند.

موصوف از خواهران ديگر خود نيز خواست که به منظور تامين امنيت و پيشرفت، با آنها در صفوف پوليس زن يکجا شوند.

مردم ملکى نيز رضايت دارند که در اکثريت عمليات تصفيوى و تلاشى ها، پوليس زن نيز با پوليس مرد همراهى مى کند.

 ولى الله که خانم خود را به منظور اخذ تذکره به مرکز آورده بود، گفت که خانمش از سوى يک پوليس زن تلاشى شد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement