خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مشرانوجرگه: در مورد مسدود بودن راه کهمرد بامیان باید تحقیق شود

مشرانوجرگه: در مورد مسدود بودن راه کهمرد بامیان باید تحقیق شود

Jul 02, 2017 - 16:26

کابل (پژواک، ١١ سرطان ٩٦): نایب منشی مشرانوجرگه مى گويد که شخصى به نام ملاکبير راه را در کهمرد باميان مسدود نموده؛ اما والى باميان گفت که ملاکبير، تنها براى جلوگيرى از ورود طالبان پوسته هاى امنيتى ايجاد کرده است.

 فیصل سمیع نایب منشی مشرانوجرگه، در نشست امروز این جرگه گفت که يک زورمند محلى به نام ملا محمدکبير از ۱۵روز به اين طرف، راه ولسوالى تاله و برفک ولايت بغلان با باميان را در ولسوالى کهمرد باميان، به روى مردم مسدود کرده است.

به گفتۀ موصوف، باشندگان ولسوالی تاله و برفک، این موضوع را به شکل رسمی با والی و قوماندان امنیه بامیان نیز در جریان گذاشته اند؛ اما تا حال مسوولان محلی بامیان در مورد اقدام نکرده اند.

وی مدعی شد که ملا کبیر از حمایت مسوولان محلی بامیان برخوردار است و شمارى از مسافرينى را که مى خواستند از اين مسير عبور کنند، مورد لت و کوب قرار داده اند.

 فضل هادی مسلمیار رییس مشرانوجرگه، به کمیسیون امنیت داخلی جرگه وظیفه سپرد که این موضوع را بررسى و در مورد با مسوولين محلى گفتگو نمايند تا در مورد باز شدن اين راه اقدام کنند.

اما طاهر ظهیر والی بامیان، به آژانس خبری پژواک گفت که به دلیل حملات طالبان بر ولسوالی کهمرد این ولایت از ولسوالی تاله و برفک بغلان، مردم منطقه دوآب ولسوالی کهمرد به رهبری ملا کبیر با حمايت حکومت، در مقابل طالبان سنگر گرفته اند و مانع ورود مخالفین، به بامیان می شوند.

او افزود که مردم به رهبری ملا کبیر، در کهمرد چندین پوسته بازرسی را به منظور شناسایی آن عده از طالبانى که تحت تعقیب قرار دارند، ایجاد کرده اند.

وی گفت که راه به روی مردم عام باز است؛ اما به دلیل مشکلات امنیتی و جلوگیری از ورود مخالفين مسلح دولت به بامیان، تلاشی جدی صورت می گیرد و هیچ گاه برای مسافرین مزاحمت ایجاد نشده است.

به گفته موصوف؛ طالبان چندی پیش مدیرامنیت ملی ولسوالی کهمرد بامیان را مورد هدف قرار دادند و از این رو، تدابیر روی دست گرفته شده است.

پژواک تلاش نمود تا در مورد، با باشنده هاى کهمرد صحبتى داشته باشد؛ اما تماس با آنها برقرار نشد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement