خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس‌جمهور، موفقیت دختران ربات ‌ساز افغان را تبریک گفت

رییس‌جمهور، موفقیت دختران ربات ‌ساز افغان را تبریک گفت

Jul 19, 2017 - 17:31

کابل (پژواک،۲۸سرطان۹۶): رییس جمهورغنی، کسب مدال نقره از سوی دختران ربات ساز افغان را در رقابت های جهانی ربات تبريک گفته، افزود که این موفقیت نشان می دهد که دختران افغانستان، به رغم دشواری ها میتوانند الگوهای خوبی برای هم نسلان شان درعرصه دانش و تکنالوژی باشند.

اين مسابقات سه روزه، ديروز در شهر واشنگتن دى سى پايتخت امريکا به پايان رسيد، که تيم شش نفرى دختران افغان نيز در آن اشتراک ورزيده بود.

در رقابت هاى يادشدۀ روبات، متعلمين از ١٢٦کشور جهان اشتراک داشتند.

درپايان اين مسابقات، به تيم افغانستان در بخش جرئت و شجاعت، مدال نقره اعطا شد .

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری  که به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده، آمده است که رییس جمهور اشرف غنی، دریافت مدال شجاعت توسط دختران افغان در رقابت های جهانی ربات را  بیانگر دانش، همت، تلاش و خلاقیت دختران افغانستان دانسته است.

رییس جمهور کشور اشتراک و موفقیت تیم دختران جوان افغان‌ را در بزرگ‌ترین رقابت‌های نمایش ربات‌ها،انعکاس تصویری از افغانستان نوین خوانده گفت که این موفقیت نشان‌داد که دختران افغانستان به‌رغم دشواری‌ها می‌توانند الگوهای خوبی برای هم‌نسلان‌شان درعرصۀ دانش و تکنالوژی باشند.

غنی، این موفقیت را برای تیم دختران ربات ساز افغان، خانواده های شان، شاگردان مکاتب و مردم افغانستان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که جوانان افغان با نبوغ و درایت ‌شان، هم‌چنان بدرخشند و تصویر واقعی را از افغانستان به‌جهان ارائه کنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement