خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرکز ملی معلومات حوادث طبیعی در کشور ایجاد شد

مرکز ملی معلومات حوادث طبیعی در کشور ایجاد شد

Jul 26, 2017 - 17:32

کابل(پژواک،۴ اسد۹۶): وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، می گوید که مرکز ملی معلومات حوادث طبیعی را، به منظور رسیدگی بهتر به این نوع رویدادها ایجاد کرده است.

ویس احمد برمک وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث، امروز در مراسم گشایش این سیستم در کابل، گفت که ایجاد یک سیستم منظم آگاهی دهی در مورد حوادث طبیعی در کشور، یک نیاز بود.

وی گفت که به همین منظور، مرکز جمع آوری و ارایه معلومات در مورد حوادث طبیعی در کشور ایجاد شده است؛ تا حکومت با استفاده از این معلومات، در راستای رسیدگی به موقع به رویدادها اقدام کند.

برمک افزود: "با استفاده از آمار این مرکز، ساحات آسیب پذیر و علایم به وجود آمدن حوادث مشخص و برای جلوگیری از حوادث اقدام می شود."

وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث گفت که در حال حاضر، تیم هایی به این منظور در ولایات کابل، تخار، جوزجان، سرپل، هلمند، فاریاب، هرات، بامیان و پروان ایجاد شده و به زودی در دیگر ولایات شکل خواهد گرفت تا معلومات مورد نظر را جمع آوری کنند.

وی خاطر نشان کرد که این پروژه، سه ساله است که با هزینه حدود ۹ میلیون دالر کمک مالی جاپان و اداره بین المللی مهاجرت(IOM ) اجرا می شود.

برمک تصریح کرد که معلومات جمع آوری شده، از طریق وب سایت اداره رسیدگی به حوادث نشر می شود.

میتسوجی سوزوکا سفیر جاپان در کابل گفت سالانه هزاران انسان در مناطق مختلف جهان قربانی حوادث طبیعی می شوند.

به گفته وی، نبود آگاهی در مورد عوامل بروز حوادث و نبود مدیریت کاهش خطرات و  جلوگیری از آنها باعث می شود که تعداد زیادی از مردم قربانی شوند.

سفیر جاپان گفت: "نبود زیربنای اطلاعاتی و سیستم مدیریتی در افغانستان سبب شده تا سالانه ده ها تن در اثر حوادث طبیعی تلف شوند؛ اما این سیستم می تواند در قسمت کاهش حوادث و جلوگیری از تلفات مؤثر تمام شود."

لاورنس هارت(Laurence Hart )، رئیس دفتر نمایندگی سازمان بین المللی مهاجرت(IOM ) در کابل گفت که بهره برداری از سیستم جدید، به این سازمان نیز کمک خواهد کرد تا با استفاده از اطلاعات و ارقام دقیق، برنامه های امدادی خود را پیش ببرد.

وی گفت که فعالیت چنین سیستمی؛ ارتباط میان کابل، ولایات و ولسوالی ها را سریع ساخته و زمینه ارایه کمک ها را به زودترین فرصت به نیازمندان فراهم می کند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement