خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١١طفل در فراه و پروان کشته و زخمی شده اند

١١طفل در فراه و پروان کشته و زخمی شده اند

Aug 08, 2017 - 20:45

فراه(پژواک،١٧اسد٩٦): بر اثر انفجار در قریۀ رج در حومه شهر فراه، یک طفل کشته و دو تن دیگر آنان زخمی شده اند و از سوی دیگر در جریان مراسم عروسی در پروان، هشت تن زخم برداشتند.

عبدالبصیر، مامای طفل کشته شده به آژانس خبری پژواک گفت که این کودکان که حدود ۱۰ سال عمر دارند گوسفند می چراندند، اما یک تن آن در جریان بازگشت به خانه یک مرمی راکت را از مسیر راه گرفته و باخود آورده بود.

وی گفت که شام گذشته زمانی که کودک مذکور مرمی را خواسته است دور بیندازد، انفجار رخ داده و براثر آن یک کودک کشته و دو تن دیگر زخمی شده اند.

عبدالبصیر گفت که نمی داند که این مرمی راکت چگونه در این منطقه پیدا شده است.

در منطقۀ رج پوسته های نیروهای دولتی موجود است و هر ازگاهی بالای آنها از سوی مخالفین مسلح حمله می شود.

پژواک تلاش کرد تا راجع به این حادثه با مسؤلان محلی ولایتی صحبت کند و وضعیت صحی زخمی ها را از مسؤلان شفاخانه ولایتی جویا شود اما ارتباط تلفونی با آنها برقرار نشد.

در یک رویداد دیگر، هشت طفل در جریان مراسم عروسی در پروان زخم برداشتند.

مسؤلان محلی ولسوالی بگرام ولایت پروان به پژواک گفتند که این حادثه حوالی ساعت ١٢چاشت روز گذشته در قریۀ جان قدم بگرام به وقوع پیوسته است.

به گفتۀ عبدالشکور قدوسی ولسوالی بگرام، در مراسم عروسی بین دو تن از مهمانان برسر توزیع نان مشاجرۀ لفظی و سپس درگیری مسلحانه صورت گرفته است.

قدوسی اضافه کرد که در این حادثۀ، هشت تن از جمله برادر داماد و آشپز زخمی شده اند.

داکتر عبدالقاسم سنگین، سرطبیب شفاخانۀ ملکی ولایت پروان گفت که شش طفل زخمی از حادثه مذکور به این شفاخانه انتقال شده است که وضعیت صحی دوتن از آنها وخیم است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement