خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسعود: به "هفته شهيد" حرمت گذاشته شود و از آزار و اذيت مردم جلوگيری گردد

مسعود: به "هفته شهيد" حرمت گذاشته شود و از آزار و اذيت مردم جلوگيری گردد

Sep 06, 2017 - 15:04

کابل (پژواک، ۱۵ سنبله ۹۵): رييس "بنياد احمدشاه مسعود"، مردم را به وفاق ملی دعوت کرده و از شهروندان کابل بخصوص جوانان خواست که به "هفتۀ شهيد" حرمت گذاشته، از تشنج و آزار مردم جلوگيری کنند و اذهان عامه را مغشوش نسازند.

احمد ولی مسعود رييس اين بنياد، امروز در  نشست خبری که به هدف آمادگی بزرگداشت از "هفته شهيد" برگزار شد، با نگرانی از وضعيت کنونی کشور، از مردم خواست که بخاطر عدم نفوذ دشمن بايد بسيج شده و وحدت شان را حفظ نمايند.

وی، با بيان اينکه به جز از وفاق ملى، ديگر راهی برای وحدت و يکپارچگی وجود ندارد افزود: "ما مردم افغانستان از هر قوم و زبانی که هستيم، بايد وفاق داشته باشيم."

موصوف، درحاليکه ميگفت تعصبات قومی و لسانی، باعث نفوذ دشمن در بين مردم می شود، گفت: "بخاطر بهبود وضعيت کشور، بايد همه بسيج شويم و از طريق نشست ها و منبرها همه مردم را به وفاق، وحدت، يکپارچگی، همدلی و همصدايی دعوت کنيم و کشور را از مشکلات کنونی نجات بدهيم."

مسعود، برنامه های ۱۶مين سالروز کشته شدن احمدشاه مسعود قهرمان ملی را شامل شب فرهنگی و شعر، مراسم گل گذاری، مراسم رسمی دولتی، ختم و خيرات، اهدای  خون و برگزاری محافل بزرگ در چندين ولايت کشور عنوان کرده، از هواداران  احمدشاه مسعود خواست که با ختم و  خيرات، از اين روز تجليل به عمل آورند.

نامبرده، افزود که شماری از حلقات به شکل آگانه و غيرآگانه، از همچو مراسم ها سوء استفاده کرده و دست به آشوبگری می‌زنند.

او گفت: "جلوگيری آشوبگری در سالروز شهادت قهرمان ملی، وظيفۀ حکومت است، بايد حکومت از آن جلوگيری کند."

رييس "بنياد احمد شاه مسعود"، از شهروندان کابل بخصوص جوانان خواست که به "هفته شهيد" حرمت گذاشته، از تشنج و آزار مردم جلوگيری کرده و اذهان عامه را مغشوش نسازند.

اين درحالى است که در چند سال گذشته،  درتجليل از اين روز، شمارى از جوانان به شکل کاروان ها و انفرادى در شهرکابل، گشت و گذار کرده و باعث آزار و اذيت مردم شده اند؛ اما مسوولان "بنياد احمد شاه مسعود"، همواره اين افراد را خودسر و يا سوء استفاده جو خوانده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement