خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

اعضای شورای عالی رسانه ها و هیئت مدیره صندوق حمایت از خبرنگاران انتخاب شدند

اعضای شورای عالی رسانه ها و هیئت مدیره صندوق حمایت از خبرنگاران انتخاب شدند

Sep 23, 2017 - 19:21

کابل( پژواک اول میزان ۹۶): کمیته مشترک هماهنگی امنیت و مصونیت خبرنگاران اعلام کرد که درراستای حمایت از خبرنگاران و بهبود کار رسانه ای، اعضای شورای عالی رسانه ها و هئیت مدیره صندوق حمایت از خبرنگاران انتخاب شده اند.

سید آقاحسین فاضل  سانچارکی معین نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ این موضوع را امروز در یک نشست خبری در کابل بیان کرد.

وی با اشاره به حکم اخیر رئیس جمهور مبنی بر معافیت جرایم مالیاتی رسانه یی، از تعلیق مالیات رسانه های چاپی خبرداد و گفت که نظر به قانون مالیات، رسانه های چاپی مکلف به پرداخت مالیات بودند اما رئیس جمهور از وزارت عدلیه و اداره امور خواسته است تا برای تعدیل این قانون و معافیت مالیاتی این نوع رسانه ها اقدام کنند.

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در مورد  تشکیل صندوق حمایت از خبرنگاران گفت کمیته مشترک حکومت و رسانه ها توانست این صندوق را با صندوق قبلی یکجا بسازد و اعضای هیئت مدیره آن که شامل ۱۱ تن می شود نیز انتخاب شدند.

سانچارکی افزود که محمد اشرف غنی رئیس جمهور گفته است که با ایجاد یک صندوق مستقل که دارای طرزالعمل شفاف و دقیق باشد، شخصا برای آن کمک جمع آوری خواهد کرد.

معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ خاطر نشان کرد که اکنون با مشخص شدن هیئت مدیره صندوق، برنامه کاری این صندوق نیز مشخص می شود که چگونه فعالیت داشته باشد.

این مقام حکومتی در عین حال گفت که شورای عالی رسانه ها نیز با انتخاب دو عضو رسانه یی آن که از میان نمایندگان نهادهای خبرنگاری برگزیده شده اند، تکمیل گردیده است.

این شورا، ۱۳ عضو دارد که شامل نمایندگان حکومت، پارلمان و جامعه مدنی و خبرنگاران می شود.   

فهیم دشتی معاون کمیته مشترک هماهنگی امنیت و مصونیت خبرنگاران ضمن استقبال از اقدام های صورت گرفته توسط کمیته مشترک گفت که حکومت باید به صورت جدی تعهدات خود برای حمایت از خبرنگاران و رسانه ها و تامین امنیت و مصونیت آنها عملی کند.

وی در ادامه با اشاره به قضایای خشونت علیه خبرنگاران گفت که کمیته مشترک هر ماه در این زمینه جلسه برگزار می کند و قضایای خشونت علیه خبرنگاران و کارمندان رسانه ای را پیگیری می کند.

دشتی افزود که در یک ماه اخیر۲۰ قضیه خشونت که توسط نهادهای حمایت از خبرنگاران به ثبت رسیده بود، تحت پیگیری قرار گرفته است و یا در حالی رسیدگی قرار دارد.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement