خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برخى معتادان از هرات به ولایت های شان بازگردانده شدند

برخى معتادان از هرات به ولایت های شان بازگردانده شدند

Sep 25, 2017 - 16:54

هرات (پژواک، ٣ميزان ٩٦): مسوولان ریاست مبارزه با مواد مخدر در هرات می گویند که نزديک به يکهزار معتاد که از ولایات دیگر کشوراند، با همکاری یک نهاد مدنی و ریاست ترانسپورت زمینی، از هرات به ولایت های شان منتقل می شوند.

غلام جیلانی دقیق رییس اداره مبارزه بامواد مخدر هرات گفت که درگام نخست، امروز ١٠٠ تن از معتادان از سطح شهر جمع آوری و به ولایت های شان بازگردانده شدند.

وی افزود: "به دنبال افزایش روزافزون معتادان، حالا یک نهاد مدنی به همکاری ادارۀ ترانسپورت زمینی هرات تلاش دارد تا ١٠٠٠ تن از معتادانی را که از ولایت های دیگر کشور به هرات آمده اند، دو باره به ولایت های شان بازگردانند."

موصوف گفت: " کمیسیون ایجادشده برای تفکیک معتادین، که بعد از شناسایی، این معتادین به ولایات شان برگردانده میشوند و در هرولایت، کلینیک های درمانی وجود دارد که تحت درمان قرار بگیرند."

اين مقام محلى ازاين نهاد مدنى، نام نبرد و ضمناً يادآور نشد که اين تعداد معتادان، بيشتر از کدام ولايت بوده و پروسه انتقال آنها چه زمانى را دربرخواهد گرفت.

درهمین حال شماری از معتادان، هنگام بازگشت به ولایت های شان مدعی شدند که برخی از سربازان پولیس، در خرید و فروش مواد مخدر با آنان همکاری می کردند.

شریف احمد یکى از معتادین به پژواک گفت: "پولیس میبینه که مواد فروخته ميشه، صرفا حق خوده میگیره وبه موادفروش کار نداره."

گل احمد یکی دیگر از معتادین گفت: "پولیس همکاری دارد با مواد فروش و مارا هم که میگیره پولهای مارا از جیبم میگیره و یک شب نگهمیداره، باز ایلا میکنه، خود پولیس دست داره به این کار."

عبدالغفارخادمی معاون پولیس مبارزه بامواد مخدر، ادعای این معتادین را رد نموده و گفت: "همین امروز، ما چهار پرچون فروش مواد مخدر را باز داشت کردیم و هیچ پولیسی دراین کار دخیل نیست."

معتادان مواد مخدر، درحالی به ولایت های شان انتقال داده میشوند که بربنیاد گفته های مسوولان ادارۀ مبارزه با مواد مخدرهرات، در حال حاضر بیش از ٦٠ هزار نفر در این ولایت معتاد به مواد مخدراند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement