خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جوانى که به سوى حکمتيار کفش پرتاب کرده بود آزاد گرديد

جوانى که به سوى حکمتيار کفش پرتاب کرده بود آزاد گرديد

Sep 26, 2017 - 15:16

هرات(پژواک،٤ ميزان٩٦): عبدالواحد دادشانی جوانی که به سوی گلبدين حکمتيار رهبرى حزب اسلامى افغانستان کفشش (بوت) را پرتاب کرده بود درحالى از بندرياست امنيت ملى آزاد گرديدکه ده ها تن از باشندگان ولايت هرات امروز  براى آزادى  او  دادخواهى کردند.

روز جمعه (٣١ سنبله)  "عبدالواحد دادشانی"در جريان سخنرانی گلبدين حکمتيار رهبر حزب اسلامی در مراسم نماز جمعه در مسجد جامع هرات به سوى او (حکمتيار) بوت پرتاب کرد که باعث اخلال مراسم شد که به دنبال اين رويداد، نيروهای امنيتی  دادشانی را بازداشت کردند.

پس از پنج روز بازداشت عبدالواحد دادشانى،امروز شمارى از باشندگان و فعالان مدنى ولايت هرات در مقابل ساختمان مقام  اين ولايت برای آزادی او  دست به تجمع اعتراضی زدند و از حکومت محلى خواستند تا  او را  رها سازند.

معترضان تاکيدداشتندکه بازداشت  عبدالواحد دادشانی خلاف قانون است.

عزيزه خيرانديش فعال مدنی درهرات دراين تجمع اعتراضى گفت که براساس قانون، هيچ فردی و نهادی حق گرفتاری و بازداشت افراد معترض را ندارد.

وی افزود:" شهروندان و جامعه مدنی معتقد اند که عمل واحد دادشانی يک اعتراض مدنی بوده و درقوانين به عنوان عمل جرمی محسوب نمی گردد بنابراين گرفتاری وتحت نظارت دادشانی درمخالفت باقوانين کشور است و بايد آزاد گردد."

غلام حضرت يکی از شهروندان معترض می گويد:" درعوضى که گلبدين به دليل جنايات که درافغانستان انجام داده محاکمه و بازداشت شود، يک فرد بی گناه محاکمه مى شود و ما از حکومت مى خواهيم که هرچه زود تر آقای دادشانی را آزاد سازد."

درهمين حال عبدالصمد دادشانی برادر عبدالواحد دادشانی که دراين گردهمايی اعتراضی حضور داشت گفت که حکمتيار برادرش را بخشيده و حکومت بايد او را  آزاد نمايد.

وی افزود:" برادرم گفته است که  بخشيده شده، اگر بخشيده شده وجرمی انجام نداده، چرا به امنيت  ملى به سر مى برد و بايد آزاد شود."

اما جيلانی فرهاد سخنگوی والی هرات درصحبت اختصاصى با پژواک از آزادى عبدالواحد دادشانى ازقيد رياست امنيت ملى آن ولايت خبرداد .

وی افزود:" رياست امنيت ملی بررسی های خود را در مورد آقای دادشانی انجام داده اند و پس از ختم تحقيقات امروز آزاد شده و به آغوش خانواده  اش بازگشته است."

 درعين حال سيد عبدالعزيز وثيق پسرخاله دادشانی نيز تاييد کرد که  عبدالواحد دادشانی از سوی امنيت ملی آزاد گرديده است.

او می افزايد که در مدت پنج  روزيکه در امنيت ملی تحت نظارت بوده هيچ گونه بد رفتاری و يا شکنجه نشده و اکنون به آغوش خانواده اش بازگشته است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement