خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

محمد اشرف غنی در پیوند به سفر لوی درستیز پاکستان با بزرگان جهادی و سیاسی کشور دیدار کرد

محمد اشرف غنی در پیوند به سفر لوی درستیز پاکستان با بزرگان جهادی و سیاسی کشور دیدار کرد

Oct 03, 2017 - 21:14

کابل( پژواک، ۱۱میزان ۹۶): محمد اشرف غنی رئیس جمهور در پیوند به سفر اخیر لوی درستیز پاکستان به کابل، با شماری از بزرگان جهادی و سیاسی کشور دیدار کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری در خبرنامه یی که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این دیدار امروز در ارگ برگزار شده است.

گفته شده است که محمد اشرف غنی در این دیدار در مورد جزئیات سفر جنرال قمر جاوید باجوا لوی درستیز پاکستان، معلومات ارایه کرده است.

 رئیس جمهور با اشاره به فرصت های ایجاد شده و تغیرات در منطقه پس از اعلام استراتیژی جدید امریکا در رابطه به افغانستان و آسیای جنوبی، گفت که این استراتیژی برای تامین صلح مؤثر می باشد.

در این خبرنامه آمدها ست که بزرگان جهادی و سیاسی کشور از رئیس ‌جمهور بخاطر این نشست مشورتی تشکر کردند و همچنان از سفر اخیر لوی درستیز پاکستان به کابل استقبال نمودند. شرکت کنندگان این نشست ضمن مهم خواندن آغاز مذاکرات با پاکستان، بر تداوم آن تاکید کردند و خاطر نشان نمودند که باید ار این زمینه اجماع ملی، منطقه یی و بین المللی تقویت شود.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افزوده است که بزرگان سیاسی و جهادی کشور، دیدگاه‌های شان را در رابطه به مذاکرات صلح بین ‌الافغانی تحت رهبری و مالکیت افغان‌ها، همکاری‌های منطقه یی، تجارت و ترانزیت شریک ساختند و از دستاورد‌های حکومت در این زمینه ها قدردانی کردند.

 بزرگان جهادی و سیاسی تاکید کرده اند که  مذاکرات با پاکستان باید به گونه دقیق انجام شود، تا افغانستان به اهداف استراتیژیک خویش که همانا صلح پایدار در کشور است، برسد. افزون براین، شرکت کنندگان این نشست تصریح کرده اند که اجماع ملی در رابطه به بحث و مذاکرات با پاکستان موجود است، اما بجای احساسات باید با دقت و تدبیر گام برداشته شود.

 بزرگان جهادی و سیاسی در ع ین حال از طالبان خواستند که از مذاکرات بین‌ الافغانی استقبال کنند و از این طریق در آبادی و پیشرفت کشور سهیم شوند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement