خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"رويدادهاى قاچاق انسانى در افغانستان رو به کاهش است"

"رويدادهاى قاچاق انسانى در افغانستان رو به کاهش است"

Nov 21, 2017 - 16:43

جلال آباد(پژواک، ٣٠ عقرب ٩٦): اداره کمک هاى عاجل و انکشاف مى گويد که رويدادهاى قاچاق انسانى نسبت به سال هاى گذشته در کشور روه به کاهش است وعلت آن نيز اگاهى عامه در اين مورد است.

مسوولين اين اداره ، اظهارات ياد شده را امروز(٣٠عقرب) به نشست که در مورد بلند بردن سطح آگاهى عامه در مبارزه با قاچاق انسانى در شهر جلال آباد برگزار گرديده بود، ابراز داشته اند.

احمد شبير ساپى نمايندۀ ادارۀ کمک هاى عاجل و انکشاف گفت که اين نشست را به منظور ارايه معلومات بيشتر در مورد کنترول قاچاق انسانى به ارگان هاى مربوطه برگزار نموده است.

موصوف همچنان مى گويد که شمارى از مردم عام نيز دعوت کرده که آنها در مورد قاچاق انسانى معلومات حاصل نمايد و عليه آن مبارزه انجام دهند.

به اساس معلومات ساپى، همه ساله وزارت امور خارجۀ امريکا در سطح جهان سروى انجام مى دهد که اکنون افغانستان شامل کشورهاى ميشود که قضاياى کم قاچاق انسانى در آن صورت مى گيرد.

او مى گويد:" وزارت امور خارجۀ افغانستان  در هر کشور تيم دارد، سروى انجام مى دهد و بعداً آن را درجه بندى مى کند، تاير ون، تاير تون و تاير تو واچلس از کتگورى هاى آنها است که قبلا افغانستان در درجۀ تاير تو واچلس بود؛ اما از سال ٢٠١٦ بدينسو به درجۀ تاير تو ارتقا کرده است."

او مى گويد که درجۀ اول شامل عدم موجوديت قاچاق، دوم شامل موجوديت کم و سوم شامل موجوديت زياد قاچاق و نظارت است که افغانستان از اين گروه خارج شده است.

در همين حال عبدالله رقيبى معاون سرپرست ولايت ننگرهار مى گويد که حکومت افغانستان تلاش هاى زياد در بخش جلوگيرى از قاچاق انسانى انجام داده و در اين بخش قانون را به نام قاچاق انسانى و قاچاق مهاجرات نيز تصويب کرده است.

موصوف گفت که اکنون نيز قضاياى قاچاق انسانى وجود دارد؛ اما اين امر تا حد زياد در مناطق نا امن انجام ميشود.

موصوف اطمنان داد که ادارۀ ولايتى ننگرهار براى کنترول قضاياى قاچاق انسانى پلان دارد و کار عملى آن در آيندۀ نزديک عملى خواهد شد.

اشتراک کنندگان اين نشست مى گويند که اداره دولتى بايد به جاى برنامه هاى اگاهى عامه در مورد قاچاق انسانى، اقدامات عملى انجام دهد.

مطيع الله احمدزى آمر جوانان ننگرهار مى گويد که کار زياد در بخش اگاهى عامه صورت گرفته و هر شخص بالاى اين موضوع فهميده است.

اما موصوف تاکيد نمود که ادارات مسوول بايد اقدامات جدى انجام دهند.

دادن دختران در بد، کارهاى شاقه بر اطفال و استفادۀ جنسى از اطفال و خانم ها و بعضى از مسايل ديگر موارد است که قاچاق انسانى شمرده ميشود.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement