خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برخى وکلا نسبت به وضعیت امنیتی ولسوالی خوگیانی ابراز نگرانی کردند

برخى وکلا نسبت به وضعیت امنیتی ولسوالی خوگیانی ابراز نگرانی کردند

Nov 27, 2017 - 17:06

کابل (پژواک، ۶قوس۹۶): نمایندگان ولسی جرگه، ضمن ابراز نگرانی از بدتر شدن وضعیت امنیتی ولسوالی خوگیانی ننگرهار، از حکومت و نهادهای امداد رسان می خواهند که به بیجاشدگان این منطقه، به صورت عاجل کمک کنند.

صایمه خوگیانی نماینده مردم ننگرهار در ولسی جرگه گفت که در چند روز اخیر، وضعیت امنیتی ولسوالی خوگیانی بدتر شده و داعش، قسمت زیادی از این ولسوالی را به کنترول خود در آورده است.

وی گفت که به دلیل این درگیری ها، تعداد زیادی از خانواده ها بیجاشده و در حال حاضر در وضعیت نابسامانی به سر می برند و در صورتی که کمک های عاجل به آنان نرسد، احتمال می رود با مشکلات جدی تری مواجه شوند.

صایمه خوگیانی خاطر نشان کرد چنانچه حکومت به صورت عاجل به وضعیت ولسوالی خوگیانی ننگرهار رسیدگی نکند، احتمال می رود این ولسوالی سقوط کند و هزاران تن بیجا شوند.

این نماینده ولسی جرگه، از رئیس جمهور و رئیس اجرایی حکومت خواست تا نسبت به این وقایع خاموش نباشند و بخاطر جلوگیری از سقوط این ولسوالی و رسيدگى به وضعیت بیجاشدگان اقدام جدی را روی دست بگیرند.

محمد نعیم لالی حمیدزی نماینده مردم کندهار گفت که ولسوالی خوگیانی ننگرهار، در وضعیت بدی قرار دارد و داعش بر خانه های مردم هجوم آورده و آنان را آواره ساخته است.

وی از مسوولان امنیتی خواست تا به منظور رفع نگرانی‌ مردم این ولسوالی و مساعد ساختن زمینه برگشت بیجاشدگان به خانه های شان، اقدامات مناسب را اتخاذ کنند.

آرین یون نماینده مردم ننگرهار نیز از بدتر شدن وضعیت امنیتی این ولایت بخصوص ولسوالی خوگیانی ابراز نگرانی کرد و گفت که اگر حکومت به بیجاشدگان ولسوالی خوگیانی توجه نکند، فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

به گفته او، ده ها خانواده به دلیل هجوم داعش درمناطق شان و عقب نشینی نیروهای امنیتی بیجا شده و در حال حاضر، حتی با یک جوره لباس در دشت به سر میبرند.

عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه گفت که داعش در ولسوالی خوگیانی ننگرهار، خسارات هنگفتی به مردم وارد کرده و تعداد زیادی از خانواده ها بیجاشده اند.

وی از مسوولان امنیتی خواست تا برای سرکوب داعش در این ولسوالی، عملیات گسترده یی راه اندازی کنند؛ تا ضمن تامین امنیت منطقه، باشندگان بیجاشده به خانه های شان برگردند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement